Serviti teise mängu eel LHD turniiril jagus peamurdmist kõvasti. Andres Neeme spioonitöö tulemusel oli treeneritel Aasia meeste mängust korralik video ja see ehmatas esialgu lausa ära. Käbedad kaugeltnurga poisid viljelesid Servitile väga harjumuspäratut kaitset (3-3), tundusid kiired ja äkilised. Suurbritannia koondisega peetud kohtumises tuli neil ette küll ka üks suuremat sorti mõõn, kus poolajaedu 17:10 lasti korraks viigiks 19:19, aga siis tehti lõpuspurt ja võideti ikka päris korralikult 29:20.
Nii eksootilise satsiga polegi Serviti veel mõõtu võtnud. Aga selles käesoleva turniiri põhiiva seisabki. Erinevad maailma nurgad ja erinevad stiilid saavad kokku. Kalmer Mustingu aju ragistas kiirkäigul mõned kavalad plaanid, kuidas mäng oma kasuks kallutada. Mismoodi vastaste võimalikud eksimused Serviti hüveks keerata.
Tagantjärele võib öelda, et plaan õnnestuski, aga eelpool mainitud üliaktiivset kaitset pruukisid Kangi hoolealused alles päris mängu lõpus. Ju nad nägid, et erinevalt inglastest, kes suured ja kohmakad, on eesti poisid ikka sama kiired kui nemad. Ilmselt kiiremadki veel. Kuulus Kang käitus nagu vana rahu ise, justkui idamaise mungakloostri kõikenäinud ja kõiketeadev ülemvaimulik. Vaid vahel harva viipas oma imelapse, nr. 10 all mänginud Lõuna-Korea koondislase Jung Hee Lee näpunäideteks jala juurde. Ja see tegi tõepoolest kõike, mis kästud. Ning enamgi veel. Viskas mõlema käega, jagas kavalaid sööte joonele. Isegi maailmakuulsusi kantseldanud Serviti ülemtreeneri imestusel polnud piire. Mustingu kommentaar :” Väga kihvt oli mängida. Täiesti teine stiil. See number 10 tundus video põhjal küll hea, aga näha teda väljakul mängimas – täiesti uskumatuid asju tegi. Ja endal pole pikkust ollagi. Vahvad vastased. Saime ju teise poolaja lõpus korra isegi 6 väravaga ette. Iga teine võistkond oleks siis mängimast loobunud, aga aasialased mitte. Kohemaid hakkasid kõrgemalt võtma, muutusid aktiivsemaks… ja saidki vahe taas kolmele. Suurepärane kogemus; nii mulle kui loodetavasti ka poistele. Päris ausalt kohe – eales pole üks mäng nii pikana tundunud !”
Serviti mängu tegid peamiselt Andriy Ternovy ja Mario Karuse. Nemad olid tähtsaimad mikromootorid, mis kohati käest minevad mängutuurid taas peale keerasid. Maksim Butenko aga lasi nina ootamatult norgu ja kohe mitte miski ei tahtnud õnnestuda. Teise poolaja saigi mees valdavalt pingil istuda, las kosub ja puhkab, ehk teeb poolfinaalis puudujäägi tasa… Nii Ternovy kui Kristjan Muuga mängisid praktiliselt kõik 60 minutit. Esimeses mängus põlvele viga saanud Henri Sillastest tundsid treenerid vägagi puudust – küllap tema oleks aidanud taga kohati ära kippuma kaduvat teravust luua. Aga viimaks, peale pikka pusimist tuli võit siiski meie meestele.
LHD kodukas kirjutas mängujärgselt, et Panningeni linna publik tänas püsti seistes mõlemaid atraktiivse mängu eest. Tõepoolest, viimasel minutil tõusid kõik 1000-1500 pealtvaatajat kui üks mees püsti ja plaksutasid käed villi. Muljetavaldav fakt, sest just enne Serviti mängu olid vastamisi norralased ja kohalik Eurotech Bevo. Needsamad kodanikud aga tolle kohtumise lõpus lontsisid lihtsalt koridoridesse ja kõrtsidesse väikest vaheaja õlut körpama.
Igatahes kindlustas Serviti selle võiduga alagrupis esikoha, kuivõrd brittide olümpiakoondis sai Vos Investmendilt uskumatult suurelt 23:39 sugeda. Ning see tähendab, et mis ka edasi ei juhtuks, on põlvakad turniiril esimese poole sisse juba jõudnud. Viimases alagrupimängus brittidega on plaanis põhikuuikule puhkust anda, et õhtuses poolfinaalis värskemad oleksid.
27.12.09 K-Sports HC – Põlva Serviti 28-32 (14-13)
Põlva Serviti: Andriy Ternovy 10, Mario Karuse 9, Siivo Sokk 4,
Kristjan Muuga 3, Raido Peedomaa 2, Maksim Butenko 1,
Tauri Volt 2, Olari Paumets 1.
Andrei Ternovy valiti ka selle mängu parimaks mängijaks (Man of the Match).