Põlva Servitit sõidab 26.detsembril Hollandisse aastalõpu turniirile. LHD ehk Limburgse Handbal Dagen on alates 1988 aastast peetav võistlus, kus alati osavõtjaid erinevatest maailmajagudest ning konkurents tugev. Seekord toimub ta 27.-29. detsembril. Mängud peetakse kolmes lähestikku asetsevas linnakeses – Geleenis, Sittardis ja Panningenis. Serviti vanadest tuttavatest on aegade jooksul võitjana väljunud Minski ASK (1991), St. Peterburi Neva (1992) ja US Ivry (1996). Läinud aastal jäi Sergei Ljubtsenko klubi ZTR Zhaporozje finaalis üllatuslikult alla belglaste KV Sashale (31:33). Tänavunegi koosseis on eksootiline ja värvikas.
Limburgi spordisaalid on ootusärevusest õide löönud – Serviti on tulekul
Servitiga samas alagrupis mängivad:
Vos Investment/Lions (kohalik võistkond, hoiab hetkel Hollandi MV'l 3.kohta. Tasub meenutada, et preagust liidrit Volendami on Servitil võita õnnestunud)
Suurbritannia olümpiakoondis (tugevuselt ehk võrreldav Eestile tuttava Belgiaga ja kuigi Suurbritanniast pole käsipallinduses suurt kuulda olnud, võib märkida, et kõik mehed mängisid eelmise hooaja sellistes riikides nagu Taani, Prantsusmaa, Saksamaa, Norra, Shveits, Austria ja Egiptus. Treeneriks serblane Dragan Djukic)
K-Sports (Jaapani ja Korea valik, täpne koosseis hetkel puudub)
Teises alagrupis:
Eurotech Bevo HC (samuti kohalik klubi; alustas nagu Servitigi tänavu EHF karikasarja, aga kukkus samuti esimeses ringis välja, jäädes alla Bosnia klubile RK Borac Banja Luka. Jagab momendil Hollandi MV'l koos Vos Investmendiga 3.-4. kohta)
RK Porec (Horvaatia hetke 5.-6. klubi, Poreci linnake oli jaanuaris üks neist, kes võõrustas käsipalli MM'i)
Haugaland HK (Norra, eelmise aasta maa meistrivõistluste 4.)
FC Porto/Vitalis (Portugal, noore koosseisuga võistkond, kes asendab ootamatult oma mittetulekust teatanud 24-kordset Tuneesia mesitrit Esperance Sportive de Tunesie
Seega saab Põlva Serviti vähemalt 4 vahvat mängu; juhtub aga finaalini jõudma, siis koguni viis.
Ise võid juurde uurida www.lhd.nl
Mait Patrail Servitiga LHD turniiriks siiski ei liitu
Esialgsete plaanide kohaselt pidanuks Servitiga koos Hollandisse sõitma ka Schaffhauseni Kadettenis mängiv Mait Patrail. Tõenäoliselt käsitlenuks võistluste korraldajad Põlvast sirgunud mängumeest kui üht tänavuse LHD staari (igatahes vastavasisulised uudislood nende kodulehte kaunistasid). Oli siis põhjuseks Kadetteni kaotus ja viik maa meistrivõistlustel või miski muu, igatahes teatasid tiimi juhid Patrailile, et nad hea meelega näeksid teda Hollandisse mitte sõitmas. Kuna Mait on saanud viimastes kohtumistes korralikult mänguaega, leidiski ta, et parem on leivaisade tuju mitte rikkuda. Ja eks ole Serviti praegusele koosseisule ilmselt paremgi, kui reaalselt olemasolevate jõududega proovitakse LHD'l edu saavutada. Sest Eesti meistritiitel ja hea koht Balti liigas tuleb ikka ilma Patrailita kätte mängida.
Serviti mängib esimesel päeval kohaliku Vos Investment/Lions'iga ja K-Sports HC'ga. Neil kahel on omavahel õrn, aga siiski märkimist vääriv seos. Nimelt on Lions treeneriks Aleksander Rymanov ja K-Sports'il Jae-Won Kang. Mehed olid vastamisi Söuli OM'i finaalis – Rymanov võitis NSVL koondisega kulla, Kang leppis hõbedaga. Küll aga nimetati Kang 1989 aastal maailma parimaks mängijaks. Muidu on lõuna-korealane Hiina naistekoondise peatreener. Näis, kuidas suur meister selle kahe riigi valiksatsi Limburgis mängima saab.
Vos Investment võitis just Hollandi MV'l Hellase võistkonna ja keskendub nüüd turniirile. See on nende sõnutsi justkui kirss tordi peal. Kuigi paar meest tegelevad muude asjadega (noorte ja riigi koondisega treeninglaagris) ja paar on vigastatud, tundub sedasi, et Põlvat kavatsetakse igal juhul võita. Satsi lõuapoolik Marcel van Mulken öelnud kohalikule lehele, et tema teada pidi 6 Serviti meest olema vähemalt 2.50 pikad ja kõvasti üle saja kilo, aga sellegipoolest neid ei peljata.
Mis koht Limburg on ?
Limburgi provints all helesinisega (kliki, siis läheb suuremaks)
Limburg on lõunapoolseim Hollandi provints, kus ka mõni väike küngas vahelduseks madalale maale. Limburgil on hea hulk ühist piiri Belgia ja Saksamaaga. Vahest seetõttu käsipall seal nii populaarne ongi. Pealinnaks Maastrich, mis 1991 aasta detsembris läks ajalukku kui paik, kus EC (nüüd EU) juhtide poolt kirjutati alla nn. Maastrichti leping. Vähe sellest – Maastricht on Hollandi vanim linn ja kui 1673 aastal piiras seda kuningas Louis XIV, leidis seal oma maisele teekonnale lõpu tubli brigaadikindral krahv Charles D'Artagnan. Hiljem sai tollest Dumas' “Kolme musketäri” tähtsaima tegelase prototüüp.
Limburgi provints linnulennul
Limburgi provintsi rahvas räägib oma, limburgi keelt, mis 1997 aastast on ka riiklikult tunnustatud. Kokku vahutab ses meile arusaamata keeles tsirka 1,6 miljonit kodanikku (lisaks Hollandile ka Limburgiga piirnevatel Belgia ja Saksamaa aladel). Ühtlasi on see Hollandi maalilisim piirkond koos riigi kõrgeima kohaga Vaalserberg (321 m üle merepinna, nii umbes meie Munamäe mõõtu)
300 meetrit üle merepinna on hollandlasele tohutu kõrgus ja see tuleb ausambaga tähistada
Tuntuimad limburglased on maailmakuulus viiuldaja ja orkestrijuht Andre Rieu, vormelipiloot Jos Verstappen ja jalgpallur Boudewijn Zenden.