Serviti käis Balti liiga viimasel põhiturniiri mängul kompaktses koosseisus – kõigest üheksa mehega. Eks kui vähem jõmme peal, käib omnibuss kütusega säästlikumalt ümber ja lippab ka väledamalt. Andriy Ternovy'l pole Läti-Leedu viisat, Eston Varusk sai puhkust ning Priit Jõks haigestus.
“Дружина Калмера Мустинга” näitas sellest hoolimata sisukat mängu. Lõppresultaat 25:35 ei kajasta tegelikkust päris adekvaatselt. Mängu ennast oli hoopis rohkem ning veel kuus minutit enne lõppu oli Serviti allajäämine 6-punktiline.
“Juba mitut puhku jutti on meile probleemiks vahemik mängu 52. – 58. minutini,” kurdab Musting. “Nii juhtus Riihimäel, sama sündis Kehras ja nüüd ka Minskis. Nagu mingi Pendli-Feeliks oleks needuse peale pannud. Aga tasemevahest meie ja Dinamo vahel pole põhjust kõnelda. Küll me neil finaalturniiril veel tiibu kärbime. Seekord esines tuntud headuses Mario Karuse. Ja mitte ainult väravad pole kõnekas fakt, vaid ka muu platsil toimetamine, mis statistikas ei kajastu. Olen rahul ka Olari Paumetsa ja Raido Peedomaaga,” kiidab treener hoolealuseid. Tähelepanuväärne on asjaolu, et Dinamo pressiteenistus kiidab samu mehi, aga lisab neile veel Maksim Butenko nime.
Dinamo koduleht kirjutab, et “бойцы Калмера Мустинга” üllatust ei serveerinud. Ka ei teinud seda Dinamo ise, sest väravasse ei pistetud klubi värskeimat ostu – kuubalasest neeger-kollkiprit. Kuigi tuleb öelda, et Dinamo avardab hoolega Valgevene pallispordi piire ja suur kogus võõramaiseid leegionäre on niigi harukordne; ent neeger Minski võistkonnas on täiesti ennekuulmatu…
Ray Gutierres – Dinamo shokolaadipoiss
Kuubalane toodi kohale Hispaania teisest liigast. Veel on võrreldes novembrikuuga, mil Minski võistkond Põlvas käis, lisandunud üks hispaanlane ja vahetusse on läinud ka peatreener. Eelmise juhendaja Malinovski tervis polnud valule vastu pidanud ning detsembri lõpust juhendab “sini-valgeid” ukrainlane Sergei Bebeshko, kel elu jooksul saadud auhindade tassimiseks on tarvis suuremat aiakäru. On ta ju mängijana olümpiavõitja (1992) ning tegevsportlase karjäärile tõmbas joone alla alles viie aasta eest. Mänginud aastaid Hispaania liigas ASOBAL (olnud kahel korral ka ASOBAL'i hooaja resultatiivsuse TOP 5's) ning lõpetas karjääri sportlasena Prantsusmaal. Dinamo fännid pole mõistagi treenerivahetuse asjus sugugi üksmeelel ja peavad seda “tervislikel põhjustel” Malinovski vallandamist üksjagu umbluuks.
Nelson Espino tuli Dinamosse, sest tahtis tshempioniks saada
194 cm pikkuse Nelson Espino kutsus meeskonda uus treener. Ju nad seal Hispaania ASOBAL'is ikka niipalju teineteist tundma õppisid. Espino meeskond tilpneb väga väheste punktidega tabeli alumises otsas ning soov meistriks saada (olgu või Valgevene omaks) on vennale piisav argument. Viskaski Serviti vastu neli väravat ja oli muidu tülinaks jalus. Enamuse ajast kaitses aga Dinamo puuri põlvakate vana hea tuttav Раповец. Olla päris hästi hakkama saanud.
06.03.10 Dinamo Minsk – Põlva Serviti 35-25 (15-11)
Põlva Serviti: Mario Karuse 8, Olari Paumets 5, Raido Peedomaa 5,
Maksim Butenko 5, Tauri Volt 2.
06.03.10 LSPA – Riihimäen Cocks 33-28 (17-13)
07.03.10 Dinamo Minsk – Riihimäen Cocks 35-29 (18-11)
Tabeliseis:
1. Dinamo Minsk 11 punkti (6 mängu)
2.-3. Põlva Serviti 8 punkti (8 mängu)
Riihimäen Cocks 8 punkti (8 mängu)
4. LSPA 6 punkti (8 mängu)
5. HC Kehra 3 punkt (6 mängu)
Minskil ja Kehral on veel omavahelised mängud pidamata. Juhtub Kehra mõlemad võitma, saab ta kokku 7 punkti ning ongi finaalineliku hulgas. Kui aga kasvõi ükski viiki läeb, on paberivabrikandid täiesti viimased ning mängust väljas. Kehra elu ei tee karvavõrdki kergemaks see, et mõlemad mängud võõrsil peetakse. Dinamo ei taha kusagil, kõige vähem oma saaliparketil kellelegi kaotada. See oleks neile korvamatu häbi. Kehra saab aga enne minekut veel ühe korraliku kontrollmängu pidada. Põlvas ootab neid kolmapäeva, 10. märtsi õhtul meistrivõistluste liider Serviti.
Eesti asub EHF'i värskelt avaldatud rahvuskoondiste reitingutabelis 30. kohal
On see nüüd hea või halb? Ilmselt ei üht ega ka teist. 29 tiimi on meist eespool, 11 jääb seljataha. See, et Soome on 36. pole suur lohutus. Läti ja Leedu pole ka muidugi kaugel ees – jagavad Kreekaga 26.-28. kohta. Reiting on paika pandud, arvestades viimase kolme tiitlivõistluse (Norra, Horvaatia ja Austria) ja nende valikturniiride tulemusi.
1. Prantsusmaa – 448 p.
2. Horvaatia – 432 p.
3. Taani – 392 p.
………………………………….
14. Venemaa – 148 p.
19. Valgevene – 108 p.
20. Ukraina – 104 p.
30. Eesti – 56 p.
36. Soome – 44 p.