Käis kolmanda finaalkohtumise viimane kuuendik, Kehra oli just mängu suurimast, 4-väravalisest kaotusest ühe tagasi mänginud, Serviti rünnak liiva jooksnud, kui kohtunike laua lähedal tormas ummisjalu rünnakule kihutav kehralane kaitsja ristseliti pikali. Kohtunik Marion Kulli vile aga vaikis, aktsioon jätkus ja kiire värav oli tõsiasi. Järgmisel rünnakul taas otsajooks, aga ei midagi…. alles kolmandal korral otsustati ära võtta ja siis hoopis kergem põkkumine. Paljudele tundub, et ah mis, tühiasi, värav või rünnak ees või taga. Ent võta näpust – nii pingelises madinas, kus igal tabamusel kullahind, piisab vaid väikesest sutsakast, et asjade loomulikku käiku suur muudatus tuua. Krooniks kergekäeline karistusvise viimasel minutil ning kui Risto Lepp oleks lõpuks tabanud ja Denis Lõoke poleks kangelaslik olnud, läinuks Serviti koduleht Kulli ja teiste kohtunike peale pahaseks kätte ära. Tõele au andes tuleb öelda, et eksiti ka esimesel poolajal Kehra kahjuks, kui pall küljeauti veeres, aga Serviti ikka selle omale sai, hoolimata faktist, et vihast vahutav Jüri Lepp kohtunikele verbaalset võimlemisetendust andma tõttas. Tasuks hoopis kollane kaart, mille võinuks seadusesilmade mõjutamise ja nende otsuste kahtluse alla panemise eest ammuilma anda, aga antud situatsioonis tundus koguni ülekohtune. Lõppeks on asjalood sedasi, et väljaspool võitlusareeni viibijate kohus ongi vilemeeste tegevust arutada, aga sportlastele ja treeneritele pole see kuigi kohane. Muidugi võiks kaaluda võimalust, et mängule koguneks näiteks ekspertide seltskond, kel oleks voli saamatu ja kallutatud kohtunik pingile istuma kupatada või tema kahjuks karistusvise määrata. Karistusviske tegija võiks õhtujuht ostetud piletite vahel välja loosida ja visata saaks kasvõi poolmädade tomatitega, pole mõtet siin jalgratast leiutama hakata.
Kehra kenasti konsolideerunud fänniliikumine oli Põlvasse saabunud üheainsa kindla plaaniga – saada kohtunike laual sillerdav karikas juba kolme mängu järel oma ahnete käte vahele. Põlva, kui käsipallipealinna vaatevinklist oli see omakorda täiesti välistatud variant. Seepärast tundus saalis pingeid, lärmi ja möllu kõvasti rohkem olevat, kui kahel esimesel mängul. Justkui vanadel headel aegadel. Ja seepärast on ka hea, et seeria jätkub, parim lahendus oleks viieski mäng, et ometi täie raha eest käsipalli saada.
Kuigi suuremate sangaritena tuleb esile tõsta Janis Selget ja Denis Lõokest, siis kogu Serviti väärib võitlusliku mängusuhtumise ja kaitses hoolega rassimise eriauhinda. Vaid mõnel harval korral lasti Marko Slastinovski üsna vabalt mööbeldama. Kodulehele meeldis väga ka Hardi Kuimetsa pea ees värava poole hüpe, mida saab ETV klipist järele vaadata ja kus ta omanikuta kargleva palli võrku vahvaks punktiks upitab. Hardi saab paremas nurgas päris hästi hakkama, aga ikkagi on tuline kahju, et seal ei saa suuri asju teha Kristjan Muuga, kes kindla peale oleks Kehra väravasse suure hunniku palle kupatanud.
Sellel mitte kõige värskemal pildil on fotograaf jäädvustanud võitlusliku Janis Selge, kes eile oli Serviti tõeline mängumootor. Janis põhjendas ETV intervjuus ägedat esitust pidupäeva – emadepäevaga, sest kuidas sa lähed õhtul kaotusega koju, ikka tuleb emale rõõmu teha.
Kui saaks Pavel Turajevi ka kuidagi äkilisemaid liigutusi tegema, tuleks sealtki rohkem punkte, on ta ju üks ägedama viskega servitilasi läbi aegade. Aga noor ja pikk mees on natuke kohmaka liikumisega, vastaste kaitse suudab ta plaanidele reageerida ja enamuse pealeviskeid ära blokkida.
Esimeses kahes mängus metsikut kiirust ja jaksu näidanud Kehra ilmutas ka lõpuks väsimuse tundemärke, ega nemadki mingid üliinimesed ole. Viimased kümme minutit tulid päris raskesti, see aga tähendab, et neljas mäng kolmapäeval Kehras on üsna ette ennustamatu. Loodame, et paljud Põlva Serviti fännid jõuavad õigeks ajaks – kell 18:30 startivaks mänguks omadele appi.
13.05.12 Põlva Serviti – HC Kehra 21-20 (11-9) 1-2
Põlva Serviti: Janis Selge 7, Hardi Kuimets 3, Roman Ayzatullov 3, Mario Karuse 3, Raido Peedomaa 2, Jevgeni Kravchenko 2, Pavel Turajev 1.
HC Kehra: Uku-Tanel Laast 6, Kaspar Lees 5, Risto Lepp 3, Marko Slastinovski 3,Jorma Käsper 2, Armi Pärt 1.
Õnnitlegem teist Lõuna-Eesti võistkonda – Viljandi HC'd, kes pikkade aastate järel kerkis taas Eesti meistrivõistluste medalimeeskonnaks, alistades taas lisajale läinud kolmandas pronkismängus Viimsi 30:25.