Eesti Käsipalliliidu kodulehekülg pealkirjastab kevad-talvise perioodi tähtsündmuse:
“Käsipalliliigas kohtuvad gigandid Põlva Serviti ja HC Kehra”
Kõlab võimsalt. Mütoloogiast on teada, et gigandid olid küll üksjagu inimese moodi, ent palju suuremad ja üüratu jõuga olevused. Suuremas hulgas pajatustes kujutati gigante kui juhme ja vägivaldseid tegelasi, kes lisaks muudele pahategudele sõid inimesi, iseäranis lapsi.
Illustratsioon kujutab giganti üsna ilmekalt. Kujutlegem nüüd sama asja käsipallimaailmas ja nii, et suur koll on kas HC Kehra või Serviti. Proportsioonis oleksid siis pisemad sellid pildi peal CB/Viimsi, Viljandi ja Tapa. Aruküla ei paistaks kõrge rohu seest üldse välja.
Käsipalligigandid söövad tõepoolest lapsi üsna hoolega. Igal sügisel peavad vanemad oma võsukesi hirmsale elukale ohverdama. Lausa sellises koguses, et teised aplad lapstoidulised (jalgpall, orienteerumine, maadlus) jäävad jõuetus vihas abitult lõugu laksutama.
Ajaloolise tõe huvides ei ole tegelikult Eestis õige üldse gigantidest kõnelda. Balti mütoloogia ainuke gigant oli leedulaste Neringa. Naissoost hiiglast tahtis kosida tige meredraakon ja kui Neringa nõus polnud, hakkas tüüp kohalikke kalureid kimbutama. Lõpuks ei jäänudki tugeval tüdrukul muud üle, kui tegi mere ja ranna vahele kalureid kaitsva pika liivase maariba – poolsaare. Seal lähedal pidanuks Klaipeda Dragunase finaalipääsu korral toimuma Balti liiga Final Four.
Suur Tõll ja Kalevipoeg ei klassifitseeru samuti gigantidena, ainuke, kes Eestis ehk välja veaks, oleks Savisaar. Mitu inimpõlve raevukaid poliitikuid on üritanud teda vagaseks teha, ent asjatult – metslane tuuseldab aina kasvava innuga edasi…
Gigantide heitluse eel ütleb Põhja-Eesti koondise ehk HC Kehra ülemgigant Lepp :”Oleme selleks mat?iks valmistunud äärmiselt tõsiselt.” Sõnade paikapidavusest annab kinnitust Meelis Heli papparazzi-pilt, kus näeme Leppa harjutusi ette näitamas ja jüngreid püüdlikult järele tegemas.
“Vajame võitu, sest põhiturniiri esikoht annab play-offiks koduväljakueelise,” seletab Jüri, miks nad nii metsikult rassivad. Tõsi oleme ääremaa gigantide käest koguni neljas mängus viimase suure päikese jooksul tappa saanud, aga nood olid ka tähtsusetud mängud. Karikavõistlustel minetasime oma võimalused kohe avamängu alguses ja lõpp oli juba vormistamise küsimus. Balti liigas ei sõltu tabeliseisust aga suurt midagi, sest finaalturniir peetakse neutraalsel pinnal. Seega oli meile tähtis lihtsalt nelja parema hulka saada.” Huvitav, kus see pind siis asetseb, mida neutraalseks kannatab nimetada; Balti liiga peakorterist pole igatahes veel kindlat sõna tulnud.
Lõuna-eestlaste megagigandi tabas fotokaamera silm aga üksipäini kõnnumaal luusimas. “Trenni ei viitsi hullult rabada. Nagunii on vaba auku raske leida, kasutan Läti tuuri järgset aega mõtete korrastamiseks. Lepa nägemine pühapäeval meie mängul ajas peas kõik täiesti sassi; muudkui nuputan, mida see kaval rebane nüüd küll plaanib. Kohtumine on tähtis ja me lähme alati võidu järele, kuid teisalt ei tähendaks kaotus maailma lõppu, sest play-off on alles kevadel. Aga kui nüüd kaotame, siis pole neljanda ringi mängudel meie jaoks sisuliselt mõtet,” unistab Musting ja kujutleb, kuidas ta mõttetute neljanda ringi mängude ajal kogu mansaftiga soojal maal palmi all pikutab ja play-offiks tõhusat päikeseenergiat ammutab.
Vasakukäelise vene gigandi Roman Ayzatullovi põlv valmistab juhtkonnale peavalu. Seda oleks vaja pealinna tohtritele näidata ja eksperthinnangut kuulda saada. Võib juhtuda, et Roman ei saa kolmapäevases mängus kaasa lüüa. “Henri Sillaste ka veel ei saa, aga mees suusatas pühapäeval Tartu maratoni ja ta tuleb kindlasti kevadeks väljakule tagasi,” hirmutab Musting vastaseid. “Järgmisel aastal lähen ise samuti ja kamandan kõik mehed ka rajale. Vast ainult mänedzerihärrale halastan, tema ülesandeks jääb toitluspunktidesse sportlasele sobilikku sööki organiseerida. Mustikasupp ja peotäis rosinaid küll korralikku käsipallurit ei toida. Maraton kestab ikka oma 5-6 tundi. Tavaliselt sõidame Leetu sama kaua ja siis tee peal sööme supi, prae ja paar magustoitu,” kirjeldab peatreener saalisportlase organismi iseärasusi.
Gigantide heitlus toimub:
23.02. (kell 19.00) Mesikäpa hall: Põlva Serviti – HC Kehra
Omavahelised mängud. 1. ring: 29:30; 2. ring: 29:30.